MTBnews.pl

Start
24h Titusa Email
06.08.2008.

TITUS POLSKA 24h na okrągłoW miniony weekend w Białce Tatrzańskiej odbyły się po raz pierwszy zawody „Titus Polska 24h na okrągło” zorganizowane wspólnie przez Horizon Five i Kotelnicę Białczańską.

Na starcie stanęło 23 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w 5 kategoriach o Puchar Prezesa Kotelnicy Białczańskiej. Organizatorzy przygotowali bardzo wymagającą trasę w postaci pętli o długości 9,5 km i 400 m przewyższeń. Zawodnicy wystartowali w sobotę punktualnie o godz. 12:00 przy pięknej słonecznej pogodzie i
wysokiej temperaturze, sięgającej 30 st. C. Przejechanie tej trasy w takich warunkach nie było łatwym zadaniem, ponieważ jej większa część przebiegała w otwartym terenie.

Wieczorem pogoda zaczęła się zmieniać. Najpierw zachmurzyło się, a następnie nadciągnęła gwałtowna burza, która nieźle wystraszyła zawodników znajdujących się wtedy na trasie. Uderzenie jednego z piorunów uszkodziło oświetlenie na stoku i zawodnicy ścigali się w całkowitych ciemnościach, zdani tylko i wyłącznie na własne oświetlenie i odblaskowe oznakowanie. Nocą warunki na trasie były bardzo ciężkie. Część zawodników zdecydowała się na przerwę i odpoczynek, ale kilku z nich jeździło niemal bez przerwy. Nad ranem pogoda się poprawiła i przed zakończeniem zawodów w niedzielę o 12-tej znowu zaczęło mocno grzać słońce.

TITUS POLSKA 24h na okrągło

Największą liczbę okrążeń, bo aż 18 zaliczył Paweł Brudło i tym samym wygrał kategorię Solo Man. Bardzo zacięta walka toczyła się o drugie miejsce pomiędzy Dawidem Brannym, a Wojtkiem Chowańcem. Obaj zaliczyli po 15 okrążeń z tym, że Dawid w nieco krótszym czasie. Na kolejnych miejscach uplasowali się Daniel Stekla, Grzesiek Ziaja i Marcin Cybulski. Na równi z mężczyznami walczyła Basia Chowaniec, która zaliczyła 8 okrążeń zdobywając Puchar Prezesa Kotelnicy Białczańskiej w kategorii Solo Woman.

W kategorii Duo Mix Puchar zdobył duet Ala i As, a w kategorii Duo Men wygrał team Wolna Kompania. W kategorii Team wygrała czteroosobowa drużyna Dealerzy Dresów Gliwice Team zaliczając 22 okrążenia nad zespołem również złożonym z czterech zawodników Rowery Rzeszów Elektra Pl, którzy pokonali 17 okrążeń.

TITUS POLSKA 24h na okrągło

Najlepszy zawodnik Paweł Brudło w trakcie 24 godzin zawodów pokonał ok. 171 km i 7200 m przewyższeń! Podsumowując, 24 godzinna formuła zawodów w połączeniu z trudną górską trasą oraz skrajnie zróżnicowaną pogodą stanowiły ekstremalne wyzwanie dla uczestników, którzy wystartowali w Białce. Każde okrążenie, które pokonali mogą uznać oni za swój osobisty sukces. Zawody zostały zorganizowane w ramach VII Tatrzańskich Wici. Uroczyste zakończenie wraz z wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród odbyło się na dużej scenie, na której kilka godzin później wystąpił zespół Perfekt.

TITUS POLSKA 24h na okrągło

Kotelnica Białczańska dla zawodników startujących w zawodach „Titus Polska 24h na okrągło” ufundowała nagrody niespodzianki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody w postaci tygodniowych, bezpłatnych karnetów na wszystkie wyciągi w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska oraz rozlosowano super karnet ważny przez cały sezon! Organizatorzy pragną podziękować za świetną, piknikową atmosferę oraz niezwykłe sportowe emocje wszystkim uczestnikom. Specjalne podziękowania składają dla Zarządu Kotelnicy Białczańskiej za pomoc w zorganizowaniu zawodów, ufundowanie nagród i wsparcie finansowe. Za rok znów zapraszamy do Białki Tatrzańskiej!

TITUS POLSKA 24h na okrągło

Więcej informacji oraz zdjęcia dostępne są na www.horizonfive.com

Wyniki końcowe

Solo kobiet:
1 Barbara Chowaniec 8

Solo mężczyzn:
1 Paweł Brudło 18
2 Dawid Branny WOLNA KOMPANIA 15
3 Wojciech Chowaniec 15

Duo Mix:
1 Ala i As - Alicja Krawczun, Robert Kwiatkowski 8

Duo Man:
1 Wolna Kompania - Maciej Gierszewski, Marcin Janota 7

Team:
1 Dealerzy Dresów Gliwice Team - Damian Wojewódzki, Łukasz Mazij, Paweł Relidziński, Wojciech Czmer 22
2 Rowery Rzeszów Elektra PL - Dominik Jakubowski, Michał Masłowski, Tomasz Wycislak, Wojciech Zięba 17

TITUS POLSKA 24h na okrągło

 

Prawa autorskie zabezpieczone przez system Copyscape.

Joomla Templates by JoomlaShack